flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Вільнянський районний суд Запорізької області

ПРОВЕДЕНО СЕМІНАР-НАВЧАННЯ З ПРАЦІВНИКАМИ АПАРАТУ ПРИМОРСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ТЕМУ: «ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ТА ЕТИКА ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ».

23 квітня 2019, 15:36

На виконання пункту 4.3.  Протокольного рішення зборів суддів Приморського районного суду Запорізької області  від 09.04.2019 б/н, керівником апарату Бащеванжи А.О. було проведено семінар-навчання з працівниками апарату суду за темою: «Правила поведінки та етика державного службовця».

       Бащеванжи Анатолій Олександрович нагадав працівникам апарату суду Правила поведінки працівника суду, затверджені Рішенням ради суддів України № 33 від 06.02.2009 року. Зробив акцент на  повазі до  гідності, до прав та свобод людини, до ввічливості між колегами та взаємній допомозі. Звернув увагу працівників апарату на дуже важливі речі, як то: уважність та шанобливе ставлення без дискримінації та надання переваг;  повага до досвіду та роботи колег, професійних працівників інших сфер; уникнення неконструктивної критики, вживання лайливих слів як неприпустимих; професіоналізм (оперативність роботи, добрі навички усного спілкування, пунктуальність, виконання вимог ділового етикету, культура телефонних переговорів, роботи в команді, постійне навчання, сумлінне виконання своїх обов'язків, ефективне використання робочого часу).

       Також було згадано про норми Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені Наказом Національного агентства України з питань державної служби № 158 від 05.08.2016 року, та наголошено, що дотримання саме цих Загальних правил враховується під час проведення оцінювання службової діяльності державного службовця.

       Напевно, що особливу увагу працівників апарату суду було звернуто на те, що  працівник суду повинен бути неупередженим та ефективним, утримуватись від висловлювань своїх оцінок та коментарів щодо рішень суду. З цього приводу було згадано справу ЄСПЛ Санді Тайме проти Об’єднаного Королівства 1979 року, згідно якої, якщо інформація про судовий процес розповсюджується в такій формі, яка веде до формування у громадськості власної думки про винуватість чи невинуватість ще до рішення суду, це може потягнути неповагу та недовіру до суду. Тобто, заборонено обговорювати із учасниками процесу можливі перспективи справи та рішення суду.

       Працівник суду не повинен: впливати або намагатись вплинути на процес розгляду справ; допускати того, щоб його особисті, сімейні або інші відносини впливали на його службову діяльність; використовувати службове становище для отримання особистої вигоди або у приватних інтересах інших осіб. В умовах виборчого процесу: працівник суду повинен діяти у політично нейтральний спосіб.

       Поведінка працівника суду поза судом не повинна викликати сумніву в його порядності та чесності, негативно впливати на роботу чи репутацію суду.

      Державні службовці повинні сумлінно, компетентно, результативно і відповідально виконувати свої посадові обов’язки, проявляти ініціативу, а також не допускати ухилення від прийняття рішень та відповідальності за свої дії.

       Державним службовцям забороняється розголошувати персональні дані фізичних осіб, конфіденційну та іншу інформацію з обмеженим доступом, що стала їм відома у зв’язку з виконанням посадових обов’язків. Особливо у справах в режимі закритого судового засідання.

 

 

               За повідомленням прес-служби суду